Saraydüzü Belediyesi Resmi Web Sitesi

E-Türkiye PDF Yazdır E-posta

E- DEVLET

e-Devlet Kapısı, vatandaşlara kamu hizmetlerine erişim konusunda kolaylıklar sunma amacıyla tasarlanmıştır. “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” adıyla üç ana sayfaya sahip olan e-Devlet Kapısı, vatandaşların Devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve etkin bir şekilde erişimini sağlamaktadır.

lütfen logoya tıklayınız

Yardım

e-Devlet Kapısı, vatandaşlara kamu hizmetlerine erişim konusunda kolaylıklar sunma amacıyla tasarlanmıştır. “Vatandaş”, “İş” ve “Devlet” adıyla üç ana sayfaya sahip olan e-Devlet Kapısı, vatandaşların Devlet hizmetlerine elektronik ortamdan güvenli ve etkin bir şekilde erişimini sağlamaktadır.

Kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere dair bilgiler, genel kategoriler(eğitim, sağlık, askerlik, seyahat ve turizm vb.) altında toplanmıştır. “Vatandaş” sayfasında, doğumdan ölüme kadar ihtiyaç duyulan kamu hizmetlerine ait bilgiler bulunmaktadır. Bu sayfadan bir vatandaş olarak ihtiyaç duyabileceğiniz bilgi ve hizmetlere ulaşabilirsiniz.

“İş” sayfasında, bir işletmenin kuruluşundan feshine kadar geçen süreçteki iş ve işlemlerine dair bilgi ve hizmetler yer almaktadır. “Devlet” sayfasında, mevzuat, araştırma ve istatistikler gibi bilgiler ile kamuyu ilgilendiren konular yer almaktadır.

e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler genel olarak şöyle gruplandırılabilir:

  • Bilgilendirme hizmetleri

  • e-Devlet hizmetleri

  • Kurum ve kuruluşlara kısayollar

  • Güncel duyurular

 

Bilgilendirme hizmetlerine erişim için herhangi bir işlem yapmanız gerekmemektedir, yalnızca www.turkiye.gov.tr adresini tıklayıp sayfayı görüntülemeniz yeterli olacaktır. e-Hizmetler ise elektronik ortamdan sunulan kamu hizmetleridir. Bazı hizmetler herkese açık olmakla birlikte, bazı hizmetler sadece kişinin kendisinin işlem yapmasını gerektirmektedir. Kimlik doğrulama isteyen e-hizmetlere erişim için lütfen “e-Hizmetlere Erişim” sayfasından bilgi alabilirsiniz.

Şifre ile giriş yapabilmek için öncelikle şifrenizi temin etmeniz gerekmektedir. İhtiyacınız olan şifreyi herhangi bir PTT merkezinden alabilirsiniz.

e-Devlet Kapısında, kullanıcının kimliğini doğrulama amacıyla kullanılan yöntemlerden biri olan e-İmza ve bunun nasıl alınıp kullanılacağı ile ilgili bilgilere e-İmza Yardım alanından erişebilirsiniz.

Cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli elektronik imza işlemi yapılmasına imkân sağlayan Mobil İmza ve bunun nasıl alınıp kullanılacağı ile ilgili bilgilere Mobil İmza Yardım alanından erişebilirsiniz.

Site içi arama yapmak için arama motorunu kullanarak, site içerisinde ulaşmak istediğiniz bilgi ve hizmetlere kolayca erişebilirsiniz.

Hizmet alımı konusunda yardım almak için İletişim bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

 

Atatürk Köşesi

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün275
mod_vvisit_counterDün748
mod_vvisit_counterBu Hafta275
mod_vvisit_counterBu Ay2825
mod_vvisit_counterToplam1552359

Turkiye Tanıtım

Saraydüzü Fotoları

sarayduzu
Image Detail

Saraydüzü Belediyesi: