Saraydüzü Belediyesi Resmi Web Sitesi

İlçemizde Yeni Bir Mahalle Kuruluyor PDF Yazdır E-posta

97 Dönüm arazi üzerine 118 parselli yeni bir mahalle kuruluyor..

Saraydüzü ilçesinde barajdan kalkanlar için yeni bir mahalle kuruluyor. Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker’in  teşviki ile Karot mevkiinde başlayan inşaatlar hızla yükseliyor. 97 dönüm arazi üzerine kurulan 118 parselli alanda dini tesis, çocuk parkı ve yeşil alanlarla modern bir mahalle oluşyoır.

Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker  yaptığı açıklamada “Barajdan kalkan köylülerimizin gurbete gitmemesi için elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalışıyoruz. Hem ilçe nüfusunun kaybolmaması hem de belediye olarak gelirimizin artması için gösterdiğimiz bu çaba sayesinde ilçemiz modern bir mahalleye daha kavuşuyor. Belediye olarak teşvik ettiğimiz alt yapısını hazırladığımız imar sorununu çözerek parselasyonunu yaptırdığımız Karot mevkiinde inşaatlar hızla yükselmeye başladı. İlçemizin geleceğine yapılan bu yatırım sayesinde barajdan kalkan köylülerimizin bu bölgede yerleşimini sağlayacağız. Müstakil binalar halinde planlanan inşaatlar 500 m2 bahçeli Saraydüzü’ne hakim bir nokta da inşa ediliyor” dedi.


Devlette sahip çıksın…

Peker: “ Barajın tamamlanması iler birlikte ilçemiz hem ekonomik anlamda hem de nüfus anlamında ciddi olarak etkilenecektir. Bu etkilenmeyi en az seviyeye indirmek için sürekli proje üretmeye çalışıyoruz. Bu insanlara bu bölgede iş vermek yerinde istihdam sağlamak için girişimlerimiz işadamlarımızla görüşmelerimiz sürüyor” dedi. Peker: “Devletinde destek çıkması ile bu insanlara bu bölge de hem ekonomik hem de barınma noktasında  imkanlar sağlanması halinde barajdan etkilenenlerin bölgeden ayrılmayacaklarını ata topraklarını terk etmeyeceklerine inanıyorum. Yeter ki devlet de baraj mağdurlarına sahip çıksın” dedi.

 

Atatürk Köşesi

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün242
mod_vvisit_counterDün748
mod_vvisit_counterBu Hafta242
mod_vvisit_counterBu Ay2792
mod_vvisit_counterToplam1552326

Turkiye Tanıtım

Saraydüzü Fotoları

manzara4
Image Detail

Saraydüzü Belediyesi: