Saraydüzü Belediyesi Resmi Web Sitesi

Sinop Valimiz Değişti PDF Yazdır E-posta

Yeni Sinop Valisi Yavuz Selim KÖŞGER

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanan valiler kararnamesiyle Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz Mardin Valisi olurken, Sinop'a ise İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşger atandı.

Yeni valiler kararnamesi ile 6 ile yeni Vali atanırken 12 ilin valisi değişti. Kararnameyle birlikte Ankara Pursaklar Kaymakamı iken Sinop'a atanan ve burada yaklaşık 2 yıl görev yapan Sinop Valisi Dr. Ahmet Cengiz, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in memleketi Mardin'e vali olarak atandı. Sinop Valiliği'ne de İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürü Yavuz Selim Köşger getirildi.

YAVUZ SELİM KÖŞGER KİMDİR?

Yavuz selim Köşger 1964 tarihinde Konya’da doğdu. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitiren Köşger, 1987-1990 yılları arasında Dernek Denetçiliği yaptı. 1990 yılında Kırşehir Kaymakam Adayı olarak mesleğe başlayan, ardından Yapraklı ve Beydağ Kaymakam vekillikleri görevlerini yürüten Yavuz Selim köşger, İngiltere - Oxford’ta yurtdışı stajını yaptı. Doğankent, Kemaliye ve Şarkikaraağaç’ta kaymakamlık, Artvin’de Vali Yardımcılığı görevi yapan Köşger, Tarım Kredi Kooperatifleri Birliği Genel Müdürlüğü görevini yürüttü. Fransa-Paris’te 5 ay süreyle dil eğitimi ve Fransız İdari Sistemi üzerine incelemeler yapan yeni Köşger, 2004 yılında Daire Başkanı olarak atandığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünde 2006’da Genel Müdür Yardımcısı, 28.05.2010 tarihli kararnameyle aynı yere Genel Müdür oldu. Köşger son valiler kararnamesi ile de Sinop'a atandı. Yavuz selim Köşger; evli ve 4 çocuk babası.

Sayın Valimize İlimize Hoşgeldin diyor,çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Ayrıca görevi süresince ilimize hizmetlerinden dolayı Mardin'e atanan Sayın DR.Ahmet CENGİZ'e teşekkür eder yeni görevinde başarılar dileriz.

Hasan PEKER

Belediye Başkanı

 

Atatürk Köşesi

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün165
mod_vvisit_counterDün743
mod_vvisit_counterBu Hafta908
mod_vvisit_counterBu Ay17552
mod_vvisit_counterToplam1548712

Turkiye Tanıtım

Saraydüzü Fotoları

mebushilmi
Image Detail

Saraydüzü Belediyesi: