Saraydüzü Belediyesi Resmi Web Sitesi

İLÇEMİZİN BEŞ BİN YILLIK TARİHİNİ ORTAYA ÇIKARIYORUZ. PDF Yazdır E-posta

Karabük Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sn.Ersin Çelikbaş,Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn.Metin Süren,Çorum Hitit Üniversitesi Arkeoloji Bölümü öğretim görevlisi Sn.Kudret Sezgin,Kültür ve Turizm Müdürlüğüne bağlı Müze Müdürümüz Sn.Ümit Yıldırım ve Karabük Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğrencileriyle sabah kahvaltısıyla başlayan programımıza tarihi ve kültürel miraslarımızın korunulabilirliği ve keşfedilmesi için belirli noktalarda yaptığımız keşiflerle devam ettik.. 

Yapılacak incelemeler ve fizibilite çalışmalarının ardından 5 Bin yıllık tarihi olan bulgu ve yer altı eserlerinin çıkarılması hususunda izlenilecek yolu değerlendirdik..

Karabük Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Sn Ersin Çelikbaş hocama ve öğrencilerine, İl Kültür ve Turizm Müdürümüz Sn.Metin Süren'e,Çorum Hitit Üniversitesi Arkeoloji öğretim görevlisi Sn.Kudret Sezgin'e Müze Müdürümüz Sn.Ümit Yıldırım'a ve eserlerin tespit edilmesi için saha çalışmalarını başlatan Arkeoloji hocalarımıza teşekkür ediyorum.

 

Atatürk Köşesi

Ziyaretçi Sayısı

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün336
mod_vvisit_counterDün840
mod_vvisit_counterBu Hafta4723
mod_vvisit_counterBu Ay5821
mod_vvisit_counterToplam1514087

Turkiye Tanıtım

Saraydüzü Fotoları

sarayduzu
Image Detail

Saraydüzü Belediyesi: